Політолог Володимир Фесенко вважає, що Євросоюз може піти на компроміс заради підписання Угоди про асоціацію і погодитися на варіант можливого лікування Юлії Тимошенко за кордоном з відстрочкою їй тюремного ув'язнення.

В ефірі телеканалу БТБ політолог зазначив, що більшість європейських країн мають дійсно економічну і геополітичну зацікавленість в Угоді про асоціацію. «Більшість європейських країн, я переконаний, вони зацікавлені в підписанні Угоди з Україною, особливо наші сусіди з Центрально-Східної Європи, і вони готові до більш гнучких компромісних варіантів», - зазначив він і додав, що винятком можуть бути країни, де представники Європейської народної партії при владі, тому необхідно шукати компроміс.

За його словами, пошук формули компромісу повністю покладено на місію Кокса-Кваснєвського. Він додав, що зараз позиція Євросоюзу у цій справі стала значно реалістичнішою , ніж була раніше.

На його думку, крім геополітичних і економічних інтересів, Європа бореться за Україну, оскільки хоче бачити на своїх східних кордонах економічних партнерів і друзів.

«Якби на Вільнюському саміті не було б підписано Угоду з Україною, то це б означало фактичний провал усієї політики «Східного партнерства». Тому що з Грузією, Молдовою передбачається лише парафування відповідних угод, і їхнє значення менше, ніж з Україною, ну і масштаби країни і зміст операції відрізняються. Тому Євросоюз відчув, що треба рятувати свою східну політику - політику «Східного партнерства», відчув стратегічне значення угоди з Україною», - додав він.

Він також зазначив, що жорсткий тиск Росії на Україну викликав у Європі солідарні настрої щодо України, і в цілому останнім часом Євросоюз став значно толерантніше до євронамірів Києва.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

161