На засіданні Фінансово-кредитної ради під головуванням першого віце-прем'єр-міністра України Сергія Арбузова було прийняте рішення щодо фінансування будівництва мостопереходу «Таврійський-ХБК» у Херсоні за програмою «50/50», повідомляє Інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ.

Згідно з цією програмою, 50% коштів буде виділено із державного бюджету, а 50% - і з місцевого.

Згідно з проектом будівництва, загальна протяжність дорожнього полотна становить 2 тис.м, пропускна здатність - 2 тис. одиниць транспорту на годину. Мостовий перехід забезпечує трирядний рух транспорту у кожному напрямку із шириною смуги руху-3,75 м.

Експерти зазначають, що не цілком вдале географічно-архітектурне планування районів Херсона не дає можливості з'єднувати центр міста з районом Херсонського бавовняного комбінату (ХБК), мікрорайонами «Північним» і «Таврійським», де проживає близько 100 тис. жителів. Переїзд через залізничні колії часто перекритий для проходження міжміських поїздів, утворює скупчення транспортних засобів та спецтехніки.

Новий автомобільний мостовий перехід, який будується через залізницю, об'єднає між собою мікрорайони «Таврійський» та «Північний» з житловим районом ХБК м .Херсона, що сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості відірваних від решти частини міста житлових мікрорайонів.

У будівництві мостового переходу використовуються матеріали вітчизняного виробництва. «Це є каталізатором розвитку будівельної та суміжних галузей економіки», - пояснив віце-прем'єр-міністр.

Проект будівництва автомобільного мостового переходу між ХБК і «Таврійським» мікрорайоном міста розглядався ще з 1968 року і був запроектований у Генеральному плані розвитку Херсона в 1986 році. У 1989 році НДІ «Мосдорпроект» взявся за складання робочого проекту, але роботу не закінчив. Будівництво зазначеної транспортної розв'язки по Генеральному плану Херсона планувалося також у 2002, 2003 і в 2008 році, коли Генплан коригували.

28 листопада 2012 р. уряд України затвердив проект і титул будівництва мостопереходу в Херсоні загальною кошторисною вартістю 211,8 млн грн. Вартість будівельно-монтажних робіт, згідно з кошторисом проекту у цінах на 8 серпня 2012 р., складе 169,2 млн грн, обладнання - 30 тис. грн, інші витрати - 42,5 млн грн.

Сьогодні вже виконано близько 40% робіт. Зокрема, завершено встановлення 24 опор, які є основою мостового переходу.

Урядові аналітики відзначають, що у 2013-2014 роках Уряд буде активно розвивати логістичний потенціал країни, розширювати і модернізувати дорожню інфраструктуру. Зокрема, у цьому році будуть активовані роботи ще на одному найбільшому інфраструктурному України проекті - будівництві мостового переходу, який з'єднає лівий і правий береги Дніпра в Запоріжжі.

У той же час, аналітики нагадують, що в поточному році в Україні заплановані роботи на 600 об'єктах дорожньої інфраструктури. Уряд виділив необхідне фінансування на будівництво, ремонт і реконструкцію 1 тис. 400 км доріг.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

149