Працівники Прикордонної служби Польщі затримали дев'ятьох громадян України за роботу без письмового контракту, що є порушенням польського законодавства.

Про це «УНІАН» повідомили у прес-службі польських прикордонників, зазначивши, що українці через це порушення будуть змушені добровільно покинути Польщу і не зможуть знову в'їхати в країну в найближчий рік.

Прикордонники нагадали, що письмовий договір між роботодавцем і працівником повинен бути підписаний як у разі виконання роботи за спрощеною системою працевлаштування, так і в разі роботи за офіційно виданим дозволом .

При цьому цей документ іноземець повинен мати на руках ще до того, як почав працювати.

Прес-служба зазначила, що затримані українці працювали на фірму з виробництва цвинтарних вінків у містечку Костшин на заході Польщі.

Їхньому роботодавцю за нелегальне працевлаштування загрожує штраф у сумі щонайменше близько 1 тис. доларів.

«Суд визначить для нього розмір штрафу, який складе як мінімум 3 тисячі злотих. Якщо виявиться, що він ввів іноземців в оману (переконував, що не потрібен контракт. - Ред.), то йому може загрожувати штраф у розмірі 10 тисяч злотих (1 дол. = 3,1 зл.)», - зазначили у прес-службі.

Прикордонники також додали, що українці, яким видано рішення про заборону в'їзду в Польщу на рік, можуть просити польську владу скоротити цей термін (наприклад, аргументуючи тим, що роботодавець ввів їх в оману. - Ред.).

Нагадаємо, громадяни України можуть працювати у Польщі до шести місяців на рік без офіційного дозволу на роботу у разі наявності заявки на працевлаштування, яку оформляє у відповідних органах польський роботодавець. Для роботи понад цей термін необхідно отримувати офіційний дозвіл.

За першу половину цього року польські роботодавці зареєстрували для українців майже 140 тис. заявок на роботу і оформили 9,5 тис. офіційних дозволів, а за весь минулий рік - понад 220 тис. та майже 20 тис., відповідно.

Громадяни України складають найбільш численну групу серед усіх іноземців, які працюють у Польщі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

219