Україна є однією із небагатьох країн у світі з високим ризиком спалаху поліомієліту у зв'язку з низьким охопленням імунізацією дітей.

Про це йдеться у повідомленні Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) до Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом, який відзначається 24 жовтня.

«Останнім часом завезення поліомієліту серйозно загрожує країні у зв'язку з циркуляцією вірусу в Ізраїлі. Ймовірні випадки захворювання були зареєстровані і в Сирії. Діти в Україні особливо вразливі, тому що менше 50% дітей були вакциновані проти поліомієліту», - підкреслили у ЮНІСЕФ, повідомляє «УНІАН».

В даний час поліомієліт залишається ендемічним тільки у трьох країнах світу - у Нігерії, Пакистані та Афганістані.

«Поліомієліт є високозаразною інфекційною хворобою, викликаною вірусом поліомієліту. Вірус вражає нервову систему і може призвести до паралічу або смерті протягом кількох годин. Ліків від поліомієліту не існує. Імунізація є єдиним способом захисту від хвороби. Безпечні та ефективні вакцини існують, і вони дуже важливі для захисту дітей від поліомієліту. Щеплення проводиться кілька разів і захищає дитину на все життя», - наголошується в повідомленні.

Нещодавно, в 2010 році, через спалах поліомієліту в Таджикистані загинула 21 дитина, понад 400 дітей були інфіковані та 170 дітей були паралізовані. Хвороба поширювалася і в Росії, де було зареєстровано 12 випадків, нагадали в ЮНІСЕФ.

«Потужне лобіювання проти вакцинації, скептицизм і дезінформація населення про щеплення в Україні є одними і з причин швидкого зниження охоплення імунізацією», - йдеться в повідомленні.

За даними опитування ЮНІСЕФ, лише 46% населення позитивно ставляться до імунізації. Це вже призвело до спалахів інфекційних захворювань останнім часом в Україні, таких, як кір, краснуха, кашлюк та епідемічний паротит (свинка).

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

160