Відкрита дискусія навколо створення Державного земельного банку дозволить зробити його максимально ефективним. Про це, як повідомляє кореспондент Forum'у, перший заступник голови Держагентства земельних ресурсів Артем Кадомський заявив під час круглого столу.
За словами фахівця, активне експертне обговорення дозволить виробити такий закон про даний банк, в якому буде враховано максимум нюансів,і побудувати установу, яка зможе уберегти ринок землі від масованої скупки, від спекуляцій, від рейдерства. «При цьому ще належить визначити, наприклад, чи потрібно об'єднувати Зембанк і земельний фонд, як з найбільшою користю використовувати наявні землі. Хотілося б, щоб подібні питання обговорювалися не в політичній площині, як це намагаються робити деякі депутати і лобісти - а виключно в професійному розрізі. Тільки в такому випадку ми отримаємо конструктивні результати», - сказав чиновник.

А директор департаменту земельних відносин ПАТ «Держзембанк» Микола Калюжний додав, що для повноцінного запуску банку ще потрібно внести деякі зміни в Земельний кодекс і закон про оцінку землі. «Для визначення справедливої вартості угідь банк оперуватиме не експертною, а нормативно-грошовою їх оцінкою. І при внесенні земель в наш статутний фонд (СФ) у жодному разі не йде мова про якийсь обхід мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Зараз Держагентство земельних ресурсів проводить інвентаризацію вітчизняних держземель - це приблизно 50 тис. ділянок площею від 1 до 100 га, що в сукупності становить близько 2 млн га. Основна частина цієї роботи завершиться до кінця року, і потім землі можуть бути передані в СФ Держзембанку», - інформував спеціаліст.
 
Він повідомив, що установа залучатиме іноземні позикові ресурси не під заставу землі, а під свій баланс, що дозволить отримувати низькі ставки. «Так, влітку були розпочаті переговори про позику під 2,6% річних. Втім, першим ресурсом для кредитування стануть 70-90 млн грн, які залишаться у нас після формування статутного капіталу розміром 120 млн грн», - сказав Калюжний.

Андрій Боярунець,
ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

220