Згідно з прогнозами до 2020 року, Україна зможе експортувати понад 41 млн тонн зернових. Про це, як передає кореспондент Forum'у, під час круглого столу «Ефективний діалог між агробізнесом і владою» в рамках IV Українського зернового конгресу заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

«Досягнуто середньорічний показник валового виробництва зернових у розмірі понад 55 млн тонн, половина з яких піде на експорт. Цього року ми плануємо зібрати 60 млн тонн зернових і 50%, як ви розумієте, підуть на експорт. Наші колеги зі Світової сільськогосподарської організації ООН прогнозують досягнення Україною до 2020 року показника збору зерна в розмірі понад 72 млн тонн, з яких понад 41 млн тонн буде відправлено на експорт», - заявив він.

Разом з тим він додав, що Україна впевнено нарощує свою присутність на світовому ринку продовольства і згідно з прогнозами продовольчої організації ООН, ФАО і Організації економічного співробітництва і розвитку наша країна має всі можливості посилити свої і без того досить тверді позиції. «Вже в найближчі роки, до 2022 року, зросте наша роль на світовому ринку зерна. Україна посяде друге місце за приростом обсягів експорту пшениці. Ми прогнозуємо, що її експорт зросте на 44%, а експорт кукурудзи на 35%», - сказав Присяжнюк, акцентувавши увагу на тому, що згідно з прогнозами, за цей період виробництво сільськогосподарської продукції у світі зросте лише на 1,5%.

Міністр також зазначив, що сприятливі прогнози для України в контексті глобальної зміни клімату дають більш позитивні сигнали інвесторам щодо того, що в найближчі 50-80 років вкладення в аграрний сектор України будуть економічно і політично доцільними.

Також, за його словами, в України є суттєві резерви для нарощування врожайності.

Як раніше повідомляв ForUm, міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк заявив, що в найближчі роки Україна матиме найвищий у світі відсоток зростання аграрного виробництва.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

816