Ключову роль у радикальному зменшенні попиту населення на валюту зіграла цінова стабільність.

Таку думку у своєму блозі на «Українській правді» висловив фінансовий аналітик Мар'ян Заблоцький.

Експерт нагадує, що з січня по вересень включно фізичні особи придбали трохи менше 1 млрд доларів.

За його словами, менший показник за аналогічний період був тільки після Помаранчевої революції у 2005 році.

Разом з цим Заблоцький констатує, що вартість долара все таки трохи зросла, що пояснюється сезонними факторами і торговою блокадою з боку Росії. Однак, за його словами, це не викликало паніки серед населення.

«Впевненість українців у курсовій стабільності ще більше підкреслюється динамікою депозитів. Люди несуть гривню на депозити в рекордних обсягах, при цьому валютні депозити залишаються майже повністю без уваги. З початку року депозити фізичних осіб зросли на 54 млрд грн. При цьому депозити в іноземній валюті зросли всього в еквіваленті 4 млрд грн», - зазначає експерт.

Частково цій тенденції, на його думку, могли посприяти обговорення щодо можливого дефолту США. Дана ситуація стимулювала зменшення попиту на долари, і не тільки в Україні.

«Проте ключову роль у радикальному зменшенні попиту населення на валюту, на мою думку, зіграла цінова стабільність. Середні ціни на продукти харчування незначно знижуються 20 місяців поспіль, - розповідає Заблоцький. - Ціни на прилавках магазинів є першим і головним індикатором стабільності в країні для населення. Оскільки складна економічна ситуація поки не позначилася на споживчих цінах, люди залишаються відносно спокійними щодо стабільності курсу гривні».

Фінансист переконаний, що сприятлива для споживачів динаміка цін пояснюється хорошими показниками розвитку сільського господарства. У 2013 році українські аграрії зберуть близькі до рекордних обсяги зерна і овочів, що дозволить, за його словами, цінам на продукти харчування залишатися на поточному рівні як мінімум протягом першої половини наступного року.

«Ситуація зі споживчими цінами дозволяє говорити, що обмінний курс гривні буде стабільним як мінімум до президентських виборів», - підсумував він.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

190