За даними Центру дослідження енергетики, 50% усіх фондів ЖКГ України потребують модернізації. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході «круглого столу» заявив заступник генерального директора Центру Вадим Гламазді н.

«Зараз в Україні зношено не менше 50% усіх фондів. У системі водопостачання та водовідведення, за офіційними даними, 36-38% труб потребують заміни, а у тепломережах необхідно замінити 70% труб», - заявив він.

Крім того, він додав, що, на думку експертів, у системі водопостачання та водовідведення необхідно замінити понад 50%, а у тепломережах - 90%.

За словами Гламаздіна, для реалізації проекту модернізації зношеної інфраструктури ЖКГ необхідно залучити значне фінансування.

«За оцінками Національної комісії з регулювання у сфері енергетики, для модернізації фондів ЖКГ необхідно 250 млрд грн. За оцінками Кабінету Міністрів, ця сума становить 400-450 млрд грн», - зазначив він.

При цьому Гламаздин підкреслив, що експертна оцінка є більш точною і наближеною до реального життя.

Разом з тим він зазначив, що на сьогоднішній день є три способи залучити фінансування для модернізації основних фондів ЖКГ. «Це бюджет, міжнародні фінансові організації та приватні інвестори. Але при тому, що бюджет майже порожній, а всі попередні спроби залучити кошти приватних компаній на модернізацію об'єктів ЖКГ закінчилися нічим, реальним фінансовим ресурсом сьогодні можуть виступати тільки міжнародні фінансові організації», - заявив Гламаздін.

Однак він зазначив, що Україна поки не поспішає залучати для цих цілей кошти міжнародних фінансових організацій.

Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що реконструкція житлового фонду в Україні в 2014 році набуде безпрецедентного розмаху .

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

144