Обмеження, введені Митним союзом, болючі для економіки України. Як передає кореспондент For U m'у, про це сказав прем'єр-міністр України Микола Азаров у ході засідання уряду.

«Дію глобальних негативних факторів на економіку України посилили введені нашими партнерами по Митному союзу зовнішньоторговельні обмеження для вітчизняних підприємств металургійного комплексу (виробництво труб), харчової промисловості (виробництво м'яса великої рогатої худоби, молочної продукції, кондитерських виробів) та машинобудування (виробництво легкових автомобілів та вантажних вагонів). А кожне таке обмеження - дуже болюча для виробників втрата обсягів виробництва, робочих місць та доходів людей, які на них працюють», - сказав Азаров.

Прем'єр нагадав, що раптове введення Російською Федерацією утилізаційного збору на автомобілі призвело до того, що вітчизняний автопром втратив 60% обсягів виробництва. «Стояло питання про звільнення близько 17 тисяч робітників. І тільки вимушені симетричні заходи, введені нами, призупинили стрімкий спад в автомобілебудуванні», - повідомив він.

Азаров також поскаржився на скорочення замовлень у вітчизняних вагонобудівників. «Буквально днями Стахановський вагонобудівний завод оголосив про можливе скорочення півтори тисячі працівників. Причина - скорочення виробництва внаслідок зменшення замовлень. За 9 місяців 2013 року виробництво вагонів на підприємстві знизилося приблизно на 40% порівняно з аналогічним періодом 2012 року. Причина та ж: кардинальне скорочення традиційних замовлень. 90% продукції заводу експортується у Росію. Тут я відразу хочу запитати у наших замовників вагонів: вам що, не потрібна продукція вітчизняних заводів? Ви що, не думаєте на перспективу?» - поставив риторичне за питання Азаров.

Нагадаємо, Україна і Росія мають намір надати взаємній торгівлі нову динаміку і відновити обсяги товарообігу на рівні попередніх років. За 8 місяців поточного року обсяги взаємного товарообігу скоротилися приблизно на 19%.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

932