Україна не очікує скорочення обсягів співробітництва з Росією у космічній галузі. Про це голова Державного космічного агентства Юрій Алексєєв сказав на брифінгу у Кабміні, передає кореспондент ForU m'у.

За його словами, жоден контракт у космічній галузі між Україною і Росією не розірваний. «Експортний потенціал української космічної галузі 300-350 млн доларів залишається, незважаючи на погрози Росії з приводу підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС. У заявах Росії більше політичної складової. Це навіть не політика, а емоції наших і російських політиків. Жодного договору з РФ не розірвано, ні з Міноборони РФ, ні з Роскосмосом», - сказав Алексєєв.

За його словами, російська і українська сторони продовжують копітку роботу над існуючими проектами. «Зменшення обсягів виробництва ми не прогнозуємо. Хоча треба думати, що далі буде. Зараз ми працюємо на розробках Корольо ва, але Росія цілком може зробити щось краще і сучасніше. Правда, для цього потрібні гроші і час», - вважає він.

При цьому Алексєєв зазначив, що космічне агентство фінансується із Держбюджету на рівні 65-70% від потреби. «Ми сподіваємося на збільшення фінансування у наступному році», - зазначив він.

Нагадаємо, глава адміністрації президента РФ Сергій Іванов заявив, що у разі підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом Україна «втратить залишки космічної та авіаційної галузі , суднобудування».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

121