Європейський парламент може рекомендувати Раді ЄС підписати з Україною Угоду про асоціацію у разі виконання Києвом у сіх необхідних умов.

Про це йдеться у проекті резолюції «Про Європейську політику сусідства: у напрямі зміцнення партнерства. Позиція Європейського парламенту (ЄП) щодо доповіді 2012 (Європейської комісії)», яка буде винесена на голосування у Європейському парламенті на засіданні у Страсбурзі в середу.

«(ЄП) Рекомендує Раді підписати Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і його державами-членами, з одного боку, та Україною, з іншого боку, за умови, що офіційно визначені 10 грудня 2012 року Радою закордонних справ ЄС критерії виконані; дасть свою згоду у залежності від вищевказаних вимог рішення Ради про тимчасове застосування Україною та ЄС щодо Угоди про асоціацію негайно з моменту її підписання, у разі виконання усіх вимог та подальшого підписання, висловлює намір приступити до повної ратифікації Угоди про асоціацію в рамках свого законодавчого терміну», - йдеться у проекті резолюції, передає «Інтерфакс-Україна»

Разом з тим, ЄП пропонується висловити жаль, що прогрес у виконанні вимог, необхідних для підписання Угоди про асоціацію, «повністю не завершений», оскільки в Україні зберігається застосування вибіркового правосуддя, не вистачає «елементів реформи виборчої та судової систем».

«Тим не менше, (ЄП) вітає зобов'язання, прийняті нещодавно Президентом Януковичем і лідерами опозиції продовжувати працювати над необхідними правовими актами у Верховній Раді і чекає швидку реалізацію цих обіцянок до саміту Вільнюсі», - сказано у проекті.

У той же час, ЄП визнає прогрес, досягнутий досі, але при цьому підкреслює, що подальша робота повинна бути посилена для завершення реформи прокуратури, вдосконалення виборчого законодавства та розв'язання проблеми виборчого правосуддя. (ЄП) Вітає поточний діалог Україна-ЄС і їхнє спільне прагнення підписати Угоду про асоціацію на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28 і 29 листопада 2013 року», - наголошується в проекті резолюції.

Крім того, ЄП пропонується визнати європейські прагнення України і підтвердити свою позицію, що «поглиблення відносин між ЄС і Україною та факт надання Україні європейської перспективи мають велике значення та є в інтересах обох сторін».

Також у проекті пропонується засудити нещодавні торговельні заходи, введені Росією проти українського експорту, які спрямовані на застосування тиску на Україну з метою не підписати Угоду про асоціацію з ЄС, і закликати Росію утримуватися від запровадження торгових санкцій, а також утримуватися від необґрунтованого політичного втручання і тиску».

Нагадаємо, підписання Угоди про асоціацію України з ЄС та створення зони вільної торгівлі вийшло на фінішну пряму. 18 вересня уряд України затвердив проект документа, який планується підписати в листопаді на Вільнюському саміті «Східного партнерства».

Прем'єр-міністр Микола Азаров вважає, що підписання Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом буде сприяти послідовному руху країни до європейської якості життя.

30 серпня Президент України Віктор Янукович запевнив, що Україна виконає умови, необхідні для підписання Угоди про асоціацію.

15 травня поточного року Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

152