Українські селяни у середньостроковій перспективі зможуть отримувати пенсію, не маючи офіційного трудового стажу. Як передає кореспондент ForU m'у, відповідний законопроект «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо створення сприятливих умов для ведення особистого селянського господарства)» депутати схвалили на засіданні парламентського комітету з аграрної політики і земельних відносин і рекомендували для прийняття Верховною Радою у першому читанні.

Законопроект розроблений позафракційним депутатом Сергієм Лабазюком.

Згідно з текстом законопроекту, пропонується ввести положення про пенсійне страхування для учасників особистих селянських господарств на добровільній основі, а також надати можливість таким людям ставати на облік як безробітним, якщо до цього вони не менш 12 місяців займалися селянським господарством.

При цьому час роботи в особистому селянському господарстві зараховується у трудовий стаж на основі документів про сплату страхових пенсійних внесків. У ході дискусії на засіданні комітету було підкреслено, що орієнтовна сума внеску складе 398 гривень. При цьому кількість українських громадян, які ведуть особисте селянське господарство, становить не менше 5 мільйонів чоловік.

Нагадаємо, вдосконалення системи пенсійного забезпечення дозволить значно збільшити розмір пенсійних виплат, сказав Президент України Віктор Янукович.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

159