Глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов вважає, що парламент сьогодні не проголосував за порядок денний і не зміг провести ранкове засідання через небажання опозиції голосувати за законопроект, який би дозволив вирішити питання щодо лікування Юлії Тимошенко за кордоном.

Про це, як передає кореспондент ForUm'у, він заявив у ході брифінгу у Верховній Раді.

За словами нардепа, сьогоднішнє ранкове пленарне засідання, коли депутати фактично пропрацювали не більше 20 хвилин, показало, що йде якась політична гра.

«Привід для блокування роботи парламенту - негайний виступ міністра соціальної політики Наталії Королевської - він дивує, адже напередодні на Погоджувальній раді ми вирішили, що Королевська відзвітує з цих питань у п'ятницю . І я ставлю запитання: що це сьогодні - ваші забаганки? Я б на їхньому місці придумав щось пристойніше», - зауважив Єфремов.

На думку Єфремова, справжня причина блокування опозицією роботи парламенту полягає у тому, що депутати не хочуть голосувати проект щодо Тимошенко: про лікування ув'язнених за кордоном.

«А чи потрібен їм взагалі законопроект щодо Тимошенко? Запитайте їх, нехай дадуть відповідь. Якщо потрібен, так давайте рухатися, якщо не потрібен - хай скажуть, щоб було всім все зрозуміло, щоб не бути крайнім, коли в Європі не будуть прийняті відповідні домовленості (про Асоціацію з ЄС. - Ред.)», - зазначив Єфремов.

Єфремов зауважив, що він замислився, чому зривається засідання парламенту, і дійшов до цікавого висновку: «Місія Кокса-Кваснєвського зробила пропозицію щодо Тимошенко, Президент України чітко заявив, що якщо парламент прийме законопроект, він його підпише. Ми запропонували колегам або розглянути один із законопроектів (Сергія Міщенка. - Ред.), або - і це було б найкраще - створити робочу групу і напрацювати спільний документ. Як мені бачиться, дана заява налякала наших колег... Важливо, що злякало їх те, що просування стосовно Тимошенко може прийти до логічного завершення».

Він також зазначив, що ПР повним складом голосувала за порядок денний.

Нагадаємо, минулого тижня і з сайту Верховної Ради України зник проект закону №3444 про внесення змін до Кримінально-виконавчого та Кримінально-процесуального кодексів України щодо правового регулювання лікування засуджених за кордоном. Даний законопроект був внесений народним депутатом від фракції Партії регіонів Миколою Рудьковським. До цього у ВР був тільки один подібний законопроект - Сергія Міщенка.

Законопроект, який дозволить відправити екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко на лікування за кордон, найближчим часом буде внесений на розгляд Верховної Ради, заявив Президент України Віктор Янукович.

Сьогодні вранці народні депутати України не змогли затвердити розклад засідань Верховної Ради України на поточний пленарний тиждень 22-25 жовтня.

Глава парламенту Володимир Рибак достроково закрив ранкове засідання Верховної Ради після розгляду кількох питань.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

174