Імовірність дефолту в Україні дорівнює нулю. Як передає кореспондент ForUm'у, про це сказав директор Українського аналітичного центру Олександр Охріменко у ході прес-конференції на тему: «Чи можливий в Україні дефолт на кшталт недавнього американського «шатдауна»?»

«Зараз багато говорять про можливий дефолт в Україні, зокрема, російські політики. Їх можна зрозуміти, адже вони дуже не хочуть підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Не було б Угоди - ніхто б і слова не сказав про дефолт», - вважає Охріменко.

При цьому він нагадав, що в Україні дефолт був у 1998 році. «І хто зараз про нього пам'ятає? Ніхто. Тоді відбулася заміна ОВДП (облігації внутрішньої державної позики - Ред.). З часом все погасили, і ніхто про це не згадує», - зазначає експерт.

Нагадаємо, США напередодні 17 жовтня опинилися перед загрозою технічного дефолту. Криза, що тривала 16 днів, була викликана відсутністю федерального бюджету на 2014 фінансовий рік, що почався в країні 1 жовтня, і браком фінансових коштів для виконання боргових зобов'язань США.

Конгрес США прийняв законопроект, що передбачає відновлення роботи уряду і підвищення ліміту держборгу. Обама підписав законопроект як закон рано вранці 17 жовтня.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

112