Через 10 років Україна зможе повністю забезпечувати себе газом. Про це, як передає кореспондент Forum'у, журналістам заявив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Андрій Бондаренко.

За словами чиновника, для кардинальної зміни ситуації нафтогазової галузі України необхідний локомотив у вигляді глобальних інвесторів.

«Зараз ми впевнено можемо говорити, що це завдання виконуємо і вже переходимо до технічних завдань. Це вже пройдений етап щодо деяких моментів: щодо погоджень договорів про розподіл продукції, на проведення переговорів з місцевими органами влади, які, придивившись до світових лідерів нафтогазової галузі, перейшли до конкретного співробітництва», - заявив він.

За словами чиновника, ця співпраця стосується видобутку газу як на континенті, так і на континентальному шельфі. «Ми говоримо, що через 5 років вийдемо на обсяги, порівнянні з нинішніми доданими. І через 10 років на пікові обсяги, які навіть за песимістичними прогнозами дозволять нам перейти від статусу країни-імпортера до статусу країни, яка повністю задовольняє себе вуглеводнями: газом і в перспективі нафтою», - заявив Бондаренко.

Він підкреслив, що галузь видобутку стане лідируючою в усьому комплексі.

Бондаренко також зазначив, що видобуток газу в цьому році показав стабільну динаміку. «Зростання видобутку газу в державному та приватному секторі склало за підсумками року до 3%», - підсумував він.

Як раніше повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович упевнений, що Україна продовжить нарощувати видобуток газу.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький очікує, що повноцінна диверсифікація поставок газу в Україну відбудеться вже за підсумками I півріччя 2013 р.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

107