Влада Нідерландів у понеділок, 21 жовтня, звернулася в Міжнародний трибунал ООН щодо морського права у справі про затримання в РФ судна Arctic Sunrise і в зв'язку з арештом активістів «Грінпіс».

Два дні тому прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте попередив, що Гаага звернеться в трибунал у Гамбурзі, якщо до понеділка ситуація з активістами «Грінпіс» у Росії не вирішиться, повідомляє РІА «Новости».

Нагадаємо, 20 вересня судно Arctic Sunrise з багатонаціональною командою з 30 осіб було затримано російськими прикордонниками в Печорському морі. Екологи намагалися протестувати проти видобутку нафти на платформі «Прирозломна».

Судно було відконвойовано в Мурманськ. Мурманський суд обрав тоді арешт на два місяці як запобіжний захід для 22 з 30 членів команди Arctic Sunrise. Решті було продовжено термін затримання.

29 вересня Ленінський районний суд Мурманська заарештував на два місяці всіх 30 екологів. Серед них - українець Руслан Якушев, який працював коком на судні.

30 вересня МЗС України передало ноту російському дипломату у зв'язку з арештом Якушева.
Захист громадянина України Руслана Якушева, який перебував на затриманому в Росії судні Arctic Sunrise, подав апеляцію на рішення Мурманського суду про його арешт.
ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

329