На території країн Шенгенської угоди можна провести максимум 90 днів протягом періоду у 180 діб.

Нові правила стосуються також терміну короткочасного перебування туристів за межами ЄС, яким не потрібна віза для в'їзду в Шенген.

Якщо раніше на території країн Шенгенської угоди можна було провести максимум 90 днів на півріччя, починаючи з першого в'їзду в одну і з шенгенських країн, то тепер прикордонники будуть проводити підрахунок по-іншому.

Відтепер закон говорить, що термін максимального перебування у шенгенських країнах становить 90 днів у будь-який період 180 діб», пише «УНІАН»

Тобто при виїзді і з Шенгену на кордоні будуть перевіряти, чи не було перевищено кількість максимально допустимих днів у попередній виїзд.

Поїздку в Шенгенські країни можна здійснити і з двома візами, якщо наступна починається відразу після закінчення попередньої. Виїжджати за межі шенгенської зони не потрібно. Термін перебування буде розраховуватися і в цьому разі за новою схемою.

Перебування з видом на проживання або за національною візою однією і з шенгенських країн не вважається короткочасним, тому нові правила до нього не відносяться. При підрахунку також не будуть враховуватися дні, проведені в країнах Євросоюзу, що не входять в Шенгенську зону (Великобританія, Ірландія, Болгарія, Румунія, Хорватія та Кіпр).

На сайті Єврокомісії є калькулятор, за допомогою якого можна підрахувати термін перебування у шенгенських країнах (англійською мовою).

Верховна Рада України проголосувала за ратифікацію угоди з Європейським союзом про спрощення візового режиму.

Як повідомляв ForUm, комітет Європарламенту з питань закордонних справ дав згоду на підтримку угоди про внесення змін до угоди між Україною та Європейським союзом про спрощення оформлення віз.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1697