В Україні вдалося призупинити епідемію туберкульозу, але зростає реєстрація захворювань на хіміорезистентну форму хвороби. Як передає кореспондент ForUm 'у, про це заявив перший заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Качур у ході свого виступу на комітетських слуханнях у Верховній Раді «Про запобігання поширенню епідемій туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та вірусних гепатитів в Україні».

За його словами, протягом останніх 5 років захворюваність на туберкульоз знизилася на 19%, смертність – на 31%. При цьому, як зазначив Качур, вирішальний позитивний вплив на ситуацію мало впровадження масштабної антиретровірусної терапії. «Разом з тим, спостерігається збільшення реєстрації випадків хіміорезистентного туберкульозу, що є наслідком поліпшення якості діагностики в Україні. У той же час, Україна належить до тих 18 країн із 53 країн єврорегіону, де зафіксовано найвищий рівень захворюваності на мультирезистентний туберкульоз», - розповів перший заступник міністра охорони здоров'я.

За його словами, протягом 2012 року розроблено та затверджено уніфікований клінічний протокол медичної допомоги хворим на туберкульоз, який базується на принципах доказової медицини, найуспішнішої вітчизняної і світової практики лікування туберкульозу, також на максимальному приведенні національних стандартів діагностики та лікування туберкульозу у відповідність із загальносвітовими вимогами і рекомендаціями.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

213