Україна займає перше місце серед країн СНД у системі реєстрації лікарських засобів. Як передає кореспондент ForUm'у, про це повідомив начальник управління лікарських засобів та медичної продукції Міністерства охорони здоров'я Тарас Леськовський у ході «круглого столу» .

«Україна на сьогоднішній день є країною номер один у системі реєстрації лікарських засобів серед країн СНД», - сказав він.

За його словами, Україна є членом Європейської фармакопеї, у нас впроваджена система лабораторного контролю лікарських засобів, присутні виробничі практики, рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров'я та ЄС, існують відповідні регуляторні та клінічні можливості.

Крім того, Леськовський підкреслив, що в Україні існує механізм моніторингу і специфічних побічних дій лікарських засобів. За його словами, будь-хто бажаючий може заповнити на сайтах МОЗ та Держлікслужби у розділі про держреєстр лікарських засобів спеціальну форму, яка повідомить про неефективність або побічні дії будь-якого лікарського засобу.

У свою чергу, радник міністра охорони здоров'я Віктор Чумак зазначив, що в Україні найпотужніша система інспектування лікарських засобів, і тільки в цьому році проведено 52 тисячі перевірок і видано 170 приписів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

184