Голова Верховної Ради України Володимир Рибак висловив сподівання, що на наступному пленарному тижні парламент розгляне проект закону, який стосується можливості лікування тя жкохворих засуджених за межами України. Про це він сказав в інтерв'ю телеканалу «Рада» у п'ятницю, повідомляє прес-служба ВРУ.

«Думаю, наступного тижня якийсь варіант закону для засуджених, які тя жко хворіють, відбувають покарання, але вилікувати їх в Україні неможливо, буде поданий народними депутатами», - сказав він, додавши, що «цей закон повинен бути таким, щоб засуджені не уникали покарання, бо лікування - це не помилування».

Рибак зазначив, що цей закон треба писати не під одну персону, а щодо цілої категорії хворих засуджених, «хоча багато таких людей і не буде».

Керівник парламенту висловив переконання, що пошук компромісного рішення повинен відбутися в межах конституційних повноважень Верховної Ради України і з урахуванням нинішніх політичних реалій. «Є питання про направлення засудженої Юлії Тимошенко на лікування до Німеччини», - сказав він, зауваживши, що «питання не просте, тому що відсутня юридична підстава для прийняття рішення Президентом України».

Спікер парламенту також уточнив, що Рада сьомого скликання вже прийняла 15 законів, необхідних для підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Він зазначив, що 4 закони були подані Президентом України, 4 - Кабінетом Міністрів, 8 - депутатами від більшості та опозиції.

Рибак нагадав, що парламент повинен розглянути три важливих законопроекти: «Про прокуратуру», який може бути розглянутий на початку листопада, про незалежне бюро розслідувань, який є важливим у контексті боротьби з корупцією, і проект закону про міліцію .

Він нагадав, що під час численних переговорів, які він вів з представниками європейських парламентів як в Україні, так і за її межами, було зазначено, що керівництво нашої держави попрацювало у правильному напрямі , і ті закони, які не приймалися більше десяти років, Верховна Рада сьомого скликання прийняла. «Нам потрібні європейські стандарти життя, але велика робота тільки починається», - підкреслив Рибак.

За його словами, на порядку денному наступного тижня будуть, крім інших, соціальні питання та питання, що стосуються проведення реформ, ініційованих Г лавою держави.

Як повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович вважає, що Верховна Рада може прийняти рішення про можливість лікування екс-прем'єра Юлії Тимошенко за кордоном і пообіцяв підписати такий закон.

Віце-президент ЄП закликав опозицію підготувати закон для Тимошенко.

Сьогодні, 18 жовтня, у Верховній Раді України зареєстровано проект закону №3444 про внесення змін до Кримінально-виконавчого та Кримінально-процесуального кодексів України щодо правового врегулювання лікування засуджених за кордоном.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

311