Національний банк України готовий у перспективі переглянути у бік зниження граничну суму готівкових розрахунків з нинішніх 150 тис. грн, заявила в інтерв'ю ГолосUA заступник голови Національного банку України Віра Ричаківська.

За її словами, на такий крок можна буде йти після того, як суспільство звикне до діючих обмежень, а в країні буде створена розвинена інфраструктура для безготівкових розрахунків.

«Носити з собою у кишені величезні суми - від 150 тис. грн. і до мільйона-півтора - вельми небезпечно як у фізичному аспекті, так і в економічному сенсі. Дуже важливо, щоб ми всі звикли розраховуватися цивілізовано, тобто спокійно, безпечно, економічно, вигідно і прозоро. Ми переслідуємо саме такі завдання. Я переконана, що запровадження цієї постанови принесе хороший економічний ефект: коли гроші заходять в оборот, це означає і ліквідність для банків, і зміцнення банківської системи в цілому, і ресурс для кредитування, і ресурс для фондового ринку тощо», - сказала представник НБУ.

У той же час вона зазначила, що говорити зараз про зниження граничної суми готівкових розрахунків передчасно, оскільки ще не скрізь є інфраструктура для безготівкових платежів, особливо це стосується невеликих населених пунктів.

«Необхідно забезпечити розповсюдження технічних засобів не тільки у великих містах, але і в глибинці. Ця інфраструктура повинна охоплювати всю країну, навіть найвіддаленіші регіони повинні бути оснащені технічно. У цьому аспекті має попрацювати держава», - сказала Ричаківська.

Нагадаємо, з 1 вересня набула чинності Постанова НБУ №210 «Про встановлення граничної суми готівкових розрахунків», якою введені важливі норми, що стосуються і пересічних громадян: відтепер фізособам протягом одного дня не можна оплатити рахунок готівкою, якщо сума платежу перевищує 150 тис. грн.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

155
Туфли осень-зима Everest