Мурманський обласний суд, можливо, наступного тижня розгляне апеляцію, подану на рішення мурманського районного суду про арешт громадянина України Руслана Якушева - члена екіпажу судна Greenpeace Arctic Sunrise.

Про це повідомив тимчасово виконуючий обов'язки генерального консула України в Санкт-Петербурзі Олег Євдокимов.

«Точної інформації, коли планується розгляд апеляції щодо нашого громадянина, поки немає. Можливо, це буде на наступному тижні. Я так думаю, десь у вівторок-середу», - сказав Євдокимов, повідомляє «УНІАН».

За його словами, станом на 17 жовтня матеріали щодо українця ще знаходяться в Ленінському районному суді Мурманська.

Нагадаємо, 20 вересня судно Arctic Sunrise з багатонаціональною командою з 30 чоловік було затримано російськими прикордонниками у Печорському морі. Екологи намагалися протестувати проти видобутку нафти на платформі «Прирозломна».

Судно було відконвойовано в Мурманськ. Мурманський суд обрав тоді арешт на два місяці як запобіжний захід для 22 з 30 членів команди Arctic Sunrise. Решті було продовжено термін затримання.

29 вересня Ленінський районний суд Мурманська заарештував на два місяці всіх 30 екологів. Серед них - українець Руслан Якушев, який працював коком на судні.

30 вересня МЗС України передало ноту російському дипломату у зв'язку з арештом Якушева.

Захист громадянина України Руслана Якушева, який перебував на затриманому в Росії судні Arctic Sunrise, подав апеляцію на рішення Мурманського суду про його арешт.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

538