Кабінет Міністрів на своєму засіданні 17 жовтня схвалив розроблений Державним комітетом телебачення і радіомовлення проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про адміністративні послуги», повідомляє Інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ.

У разі ухвалення законопроекту Верховною Радою, вітчизняні видавці та розповсюджувачі, які забезпечують підготовку, випуск і розповсюдження продукції державною мовою, отримають переважне право без участі в конкурсі орендувати державне та комунальне майно.

Зокрема, у проекті змін до Закону «Про оренду державного та комунального майна» знижена планка для підприємств книгорозповсюдження, які можуть претендувати на оренду державного та комунального майна без конкурсу. У чинній редакції Закону для отримання пільг від них вимагалося поширювати не менш як 50% книжкової продукції державною мовою. Зрозуміло, що далеко не всім книгорозповсюджувачам вдавалося відповідати цьому критерію.
Урядові аналітики зазначають, що змінами до Закону пропонується надавати право на оренду державного та комунального майна без конкурсу підприємствам книгорозповсюдження, які розповсюджують не менше 1 тис. примірників книжкової продукції на рік державною мовою. Це, на думку експертів, збільшить кількість підприємств книгорозповсюдження, які зможуть претендувати на отримання права на оренду державного та комунального майна без конкурсу.

На думку експертів, суттєво, що довідка, яка підтверджує обсяг випуску і розповсюдження книжкової продукції державною мовою, видається безоплатно центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у видавничій сфері. Довідка повинна бути видана протягом 15 днів з дня надходження заяви вітчизняного видавця та розповсюджувача видавничої продукції.

Державним органом, який реалізує державну політику у видавничій сфері, є Держкомтелерадіо України.

Ці законодавчі зміни стимулюватимуть книговидавничу галузь в цілому, і, зокрема, допоможуть збільшити розповсюдження книжкової продукції державною мовою, вважають експерти.

Нагадаємо, що Програма з надання пільг для національного книговидання була розроблена Кабміном у 2003 році. Вона сприяла суттєвому зростанню кількості надрукованих українською мовою книг. Тільки у 2012 році тиражі українських книг збільшилися на 46%.

УВ 2013 році, станом на 30 вересня, у порівнянні з минулим роком наклади книг зросли на 38,3%. За дев'ять місяців 2013 року видано 46,3 млн. примірників, з них 23,6 млн - українською мовою, 20,1 млн - російською.
ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

297