Україна активно працює над підвищенням енергоефективності економіки, що необхідно для забезпечення енергетичної незалежності країни. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час спілкування з представниками ЗМІ в Світлодарську Донецької області, повідомили Forum'у в прес-службі Глави держави.

Глава держави зазначив, що Україна платить найвищу в Європі ціну на газ. «Ми не можемо купувати стільки газу за такою дорогою ціною. Ми будемо робити все, щоб знижувати покупки дорогого газу і шукати газ дешевше, значить, будемо займатися диверсифікацією поставок газу», - сказав Президент, нагадавши, що у 2010 році Україна закупила в Росії 42 млрд кубометрів газу, а в поточному році закупить 18 млрд.

Глава держави зазначив, що програми енергоефективності, енергозбереження вже дають хороший результат.

Крім того, за його словами, за останні два роки в країні значно збільшені обсяги видобутку власного газу - до 21 млрд кубометрів. «Ми поставили завдання - видобувати більше власного газу», - підкреслив Віктор Янукович, висловивши впевненість, що обсяги газовидобутку можуть бути збільшені до 24 млрд кубометрів. «І ми дуже скоро вийдемо на ці обсяги», - сказав Президент.

За його словами, наша держава сьогодні експортує електроенергію, що вигідно економічно, а також продовжує розширювати енергетичну інфраструктуру. «Ми будуємо лінії електропередач, ми будуємо гідроакумулюючі вузли, ми не зупиняємо ні на рік цю роботу», - зазначив Віктор Янукович.

Президент нагадав, що Україна підвищує видобуток вугілля і проводить заміщення газу вугіллям, застосовуючи повітряно-вугільні і водно-вугільні суміші. Він також додав, що планується будівництво заводів з виробництва синтетичного газу з вугілля.

У цьому контексті Віктор Янукович відмітив важливість модернізації застарілих та будівництва нових шахт.

На переконання Глави держави, заходи, що вживаються, сприяють зміцненню енергетичної незалежності України.

Як повідомляв ForUm, міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький очікує, що повноцінна диверсифікація поставок газу в Україну відбудеться вже за підсумками I півріччя 2013 р.
ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

287