Україна протягом найближчих років може отримати 50 млн євро. Про це, як передає кореспондент For U m'у, на прес-брифінгу заявив керівник програм співпраці Представництва ЄС в Україні Ендрю Разбаш.

Він нагадав, що з 1991-го по 2013 рік Україна отримала від Євросоюзу як допомогу 3,3 млрд євро.

Разбаш також зазначив, що в поточному році обсяг європейської допомоги Україні склав 186 млн євро. «Проте я не можу сказати нічого конкретного щодо обсягів допомоги Україні в наступному і в найближчі кілька років, тому що бюджет Євросоюзу формується на кілька років вперед, і зараз якраз закінчується період дії бюджету 2007-2013 років. В даний момент йде формування бюджету на наступний період і, відповідно, проходять переговори щодо обсягів допомоги Україні», - заявив він.

За його словами, протягом 2007-2013 років сума допомоги Україні з боку ЄС склала близько 1 млрд євро. «Я сподіваюся, що і в наступний період обсяги фінансування будуть не меншими», - зазначив Разбаш.

Як уточнив керівник програм, обсяг допомоги Україні багато в чому буде залежати від того, яку стратегію розвитку розробить український уряд і наскільки повно і швидко будуть досягнуті цільові показники. «Якщо уряд продемонструє нам, що ві н впливає на основні показники цієї стратегії, досягає їх, то в найближчі кілька років Україна може розраховувати на підтримку з боку ЄС в обсязі не менше 50 млн євро», - підкреслив Разбаш.

Як раніше повідомляв ForUm, директор Програм сусідства Генерального директорату з питань розвитку і співробітництва Європейської комісії Міхаель Коллер заявив, що Європейський Союз може відновити виділення допомоги Україні через механізм бюджетної підтримки.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

112