Протиріч в організації торгівлі країн, що інтегруються в Митний союз і Євросоюз, можна уникнути. Про це в ході 5-го засідання Консультативної ради з захисту прав споживачів держав-учасників СНД у Києві сказав заступник голови Виконавчого Комітету - Виконавчого Секретаря СНД Анатолій Дронь, повідомляє кореспондент For U m'у.

«Протиріч між МС та євроінтеграцією можна уникнути. Для цього сторони повинні засновувати свою взаємодію на принципах вільної торгівлі, сумісних систем регулювання, при врахуванні взаємних інтересів», - сказав він.

За словами представника СНД, країнам також необхідно спільно вирішувати питання інтелектуальної власності, транспортних коридорів, співробітництва в енергетичній галузі, з урахуванням євроазіатського положення держав, що входять у СНД.

Дронь також нагадав, що діє договір про ЗВТ у СНД, і країни-учасники виконують взяті зобов'язання, усувають бар'єри у взаємній торгівлі, відзначається тенденція щодо зниження спеціального захисту, діє система технічного регулювання процесів торгівлі між країнами тощо .

При цьому у МС , за його словами, напрацьовуються свої технічні регламенти. «Різні підходи породжують труднощі при організації взаємної торгівлі на просторах СНД», - сказав запред Виконавчого Секретаря СНД.

У свою чергу, керівник Федеральної служби з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини (Росспоживнагляд) Геннадій Онищенко зазначив, що зауваження, висловлені Дронем, будуть враховані. «Що стосується технічних регламентів, то Росія, Казахстан і Білорусь - ми навіть поділилися своїм суверенітетом. Ми керуємося наднаціональними нормами у всіх процесах. Ми активізували участь у всіх процесах з підготовки технічних регламентів МС... Ми зробимо висновки», - сказав він.

Нагадаємо, укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, включаючи всеохоплюючу зону вільної торгівлі, також сприятиме активізації співпраці з країнами Митного союзу, вважає прем'єр-міністр України Микола Азаров.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

107