За результатами перевірок законності використання бюджетних коштів, виділених комунальному підприємству «Київський метрополітен» для будівництва Куренівсько-Червоноармійської лінії метро, столична прокуратура виявила зловживань на суму 12,7 млн гривень і відкрила п'ять кримінальних проваджень.

Про це, як повідомляє прес-служба прокуратури Києва, на брифінгу заявив керівник відділу управління правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту прокуратури Дмитро Чібісов.

Як встановлено у ході перевірок, проведених у цьому році прокуратурою спільно з органами контролю, зазначені порушення були допущені посадовими особами метрополітену в 2008-2012 роках, зокрема, під час закупівлі комунальним підприємством товарів і послуг за державні кошти.

Так, прокуратура виявила факт придбання в 2011 році ескалаторів для облаштування ділянки метрополітену від станції метро «Либідська» до станції «Виставковий центр» за завищеною більш ніж на 4,6 млн гривень ціною. Крім того, як з'ясувалося, вартість пожежно-охоронної сигналізації для «синьої» гілки метрополітену, яка придбана у переможця конкурсних торгів, була завищеною майже на 1 млн гривень, а технічні пристрої для керування об'єктами на цій же ділянці - на 275 тис. грн.

Перевірка також виявила неправомірне збільшення вартості проектних робіт зі спорудження ділянки від станції «Виставковий центр» до Одеської площі і безпідставну заміну витрат на виконання цих робіт на загальну суму 6,9 млн гривень.

Відомості про правопорушення за ч.2 ст.364 (зловживання службовим становищем) і ч.5 ст.191 (привласнення державних коштів в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Досудове розслідування за кримінальним процесам триває.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1956
Туфли осень-зима Everest