Президент Польщі Броніслав Коморовський закликає держави Європейського Союзу стратегічно оцінити важливість євроінтеграції України, яка першою із учасниць ініціативи «Східне партнерство» може підписати Угоду про асоціацію з ЄС.
Про це він заявив у Варшаві, виступаючи на урочистостях, присвячених початку навчального року в Європейському коледжі Натолін, повідомляє «УНІАН».

Глава Польської держави назвав надзвичайно важливим нинішній час для України та самого Євросоюзу. «Це великий і важливий час для того, щоб діяти в інтересах України, що полягає у заохоченні України до максимальної концентрації зусиль, щоб виконати умови, необхідні для підписання Угоди про асоціацію. І також, на моє переконання, для того, щоб переконати всі держави Євросоюзу в тому, щоб вони спробували думати у стратегічному вимірі, а не через короткозору тактику», - сказав Коморовський.

Він назвав «великою і відкритою проблемою» справу України та інших учасників «Східного партнерства» - Молдови та Грузії. «Підписання Угоди про асоціацію з Україною, початок цього процесу з іншими державами Східної Європи має свій історичний вимір: можуть бути історичним успіхом нас усіх, можуть підтвердити і показати іншим цю силу тяжіння Європейського Союзу чи можуть це заперечувати», - сказав президент Польщі.

Коморовський назвав «значним викликом» нинішню ситуацію і закликав думати в першу чергу про найважливіше. «Є речі важливі і найбільш важливі. Потрібно концентруватися на найважливішому», - заявив він.

Нагадаємо, підписання Угоди про асоціацію України з ЄС та створення зони вільної торгівлі вийшло на фінішну пряму. 18 вересня уряд України затвердив проект документа, який планується підписати в листопаді на Вільнюському саміті «Східного партнерства».

Остаточне рішення щодо підписання Угоди про асоціацію з Україною буде прийняте 18 листопада, а дискусія з цього питання відбудеться на засіданні Ради ЄС 21 жовтня.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

428