Президент Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії) Джанні Букіккіо закликав українські політичні сили бути конструктивними при проведенні судово-правової реформи в Україні.

Про це сказав Букіккіо під час роботи 96- ї пленарної сесії Комісії, повідомили у прес-службі члена Венеціанської комісії від України Сергія Ківалова.

«Я звернувся до української опозиції, але також і до всіх політичних сил України із закликом до конструктивності. Багато було зроблено українською владою, Верховною Радою щодо поліпшення законодавства у різних галузях, що дуже важливо для країни і приведе Україну до кращих відносин з Європейським Союзом. Система прокуратури, судоустрій в частині законодавства, щодо цього, я думаю, я можу говорити про позитивний результат. Особливо щодо судоустрою», - сказав Букіккіо.

Також Венеціанська комісія схвально відгукнулася про заходи, вжиті Україною після червневих рекомендацій Комісії щодо змін до Конституції України щодо посилення гарантій судової влади, повідомляє «УНІАН».

Європейські експерти відзначили значні поліпшення тексту проекту; «навіть у більшому обсязі, ніж це було запропоновано Комісією», - прозвучало під час засідання.

Експертам сподобалася ідея уточнення підстав для звільнення судді, вони погодилися з положеннями про роль прокурора у Вищій раді юстиції, поліпшення норм про мандат суддів Конституційного Суду, наявності повноважень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, повноважень Верховного Суду щодо єдності судової практики.

Ківалов нагадав, що у Венеції одноголосно прийняли висновок щодо українського законопроекту «Про прокуратуру». Комісія у цілому схвалила документ, вказавши на деякі недоробки.

«І експерти Венеціанської комісії, і представники з різних країн зійшлися на думці, що закон «Про прокуратуру» треба приймати негайно. Промовці наголошували, що не можна повністю реформувати систему прокуратури без внесення змін до Конституції. Але це буде наступним етапом. Зараз треба прийняти новий, закон «Про прокуратуру», що відповідає європейським стандартам. Ті зауваження, які сьогодні були висловлені і відображені в письмовому вигляді, це буде інструкцією з доопрацювання закону «Про прокуратуру», - сказав Ківалов.

Як повідомляв ForUm, міністр юстиції Олена Лукаш сумнівається в тому, що Верховній Раді вдасться швидко розглянути і прийняти законопроект про прокуратуру.

Президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо заявляє, що Венеціанська комісія дала оцінку українському законопроекту «Про прокуратуру» «без будь-яких змін».

Законопроект про прокуратуру необхідно прийняти у контексті підготовки підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС у листопаді.

Європейська комісія «За демократію через право» (Венеціанська комісія) рекомендує Україні внести зміни у законопроект про прокуратуру для повноцінної відповідності європейським стандартам.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

194