У найближчі роки Україна матиме найвищий у світі відсоток зростання аграрного виробництва, заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк на засіданні Ради регіонів.

«Україна активно розширює географію та асортимент продукції, що експортується. Так, країна посідає перше місце у світі з експорту соняшникової олії. А в поточному маркетинговому році Україна займе друге місце у світі з експорту зерна, поступаючись лише Сполученим Штатам Америки», - зазначив він.

Присяжнюк також повідомив, що в минулому році в тричі зросли поставки зерна в ЄС, склавши понад 7,8 мільйона тонн. Також він зазначив, що, закріпившись у традиційних регіонах, вітчизняна сільгосппродукція динамічно просувається на перспективні ринки країн Південно-Східної Азії і Африки.

«У цьому маркетинговому році прогнозуємо наростити поставки зернових до Китаю - майже до 5 мільйонів тонн, і соняшникової олії - до 350 тисяч тонн», - зазначив міністр.

Також очільник відомства підкреслив, що завдяки підтримці Президента України Віктора Януковича Україна починає активну участь у продовольчих програмах ООН. А це свідчить про високий рівень довіри міжнародної спільноти до якості української аграрної продукції.

«Наприклад, Продовольча програма ООН (FAO) прогнозує, що Україна в найближчі роки матиме найвищий у світі відсоток зростання аграрного виробництва і, відповідно, експорту сільськогосподарської продукції, який до 2020 року збільшиться на 60%», - підсумував Присяжнюк.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

141