Перший в Україні пам'ятник жертвам чуми з'явиться в Одесі. Про це пише газета «Комсомольская правда в Украине ».

Монумент планують встановити на так званій горі «Чумка», де ховали померлих від цієї хвороби.

Проект пам'ятника розробили архітектор Володимир Глазирін і скульптор Олександр Токарєв. Композиція, вписана у пагорб, буде 12 м завширшки і 4 м у висоту.

«За нашим задумом, композиція повинна виглядати, як вхід у пекло. Стелу ми облицюємо чорним, ретельно відполірованим лабрадоритом, а по центру на фронтоні встановимо барельєф ангела, який несе душу померлого від чуми городянина», - розповів Глазирін.


 
За словами архітектора, ангела як головну фігуру вирішили взяти з тієї причини, що Одеса - місто інтернаціональне, а посланець Бога є в усіх релігіях.

Автори проекту вирішили відмовитися від традиційних «чумних колон», які встановлювали в пам'ять про жертв епідемій по всій Європі.

«По-перше, збудувати колону було б набагато дорожче. А по-друге, монумент має стояти на видному місці - на вершині пагорба», - сказав архітектор.

В даний час автори проекту готують кошторис, а потім шукатимуть спонсорів.

Перша масштабна епідемія чуми сталася в Одесі у 1812 році. Хвороба спостерігалася у місті вісім разів, найважчими були 1812, 1837 і 1902 роки. За весь час від чуми у місті померло близько 3,5 тисячі осіб. Востаннє, щоб перемогти хворобу, довелося спалити головний ринок Одеси - «Привоз».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

181