Європейська комісія «За демократію через право» (Венеціанська комісія) рекомендує Україні внести зміни у законопроект про прокуратуру для повноцінної відповідності європейським стандартам.

Про це йдеться у звіті комісії про оцінку українського законопроекту про прокуратуру.

У повідомленні сказано, що у положеннях законопроекту є значні зміни в порівнянні з попередніми пропозиціями, повідомляють «Українські новини».

«І все таки, залишаються п'ять ключових моментів, які викликають занепокоєння і є серйозною перешкодою для повної відповідності європейським стандартам, які можуть бути врегульовані шляхом зміни законопроекту», - йдеться у звіті.

У зауваженнях зазначається, що в законопроекті без змін зберігаються функції, які виходять за рамки сфери кримінального правосуддя, пов'язані з правом прокурорів представляти інтереси особистості і держави.

Зокрема Венеціанська комісія пропонує внести низку поправок для врегулювання цих питань, щоб зменшити рамки впливу прокурорів на подання зазначених інтересів.

Також звертається увага на недостатність тих положень, які мають відношення до захисту незалежності прокурорів від вищих представників влади, крім генерального прокурора.

Крім того, комісія звертає увагу на положення, які мають відношення до посади генпрокурора.

Так, у законопроекті відсутні достатні гарантії, які б виключали його звільнення з надуманих причин.

У комісії наголошують, що посада генпрокурора залежить від впливу інших представників влади.

Окремо висловлюється занепокоєння з приводу того, що в законопроекті проглядається можливість невиправданого обмеження діяльності ЗМІ під час розслідувань та висвітлення діяльності прокуратури.

Також комісія відмічає необхідність удосконалення процедури притягнення прокурорів до дисциплінарної відповідальності.

Як повідомляв ForUm, міністр юстиції Олена Лукаш сумнівається в тому, що Верховній Раді вдасться швидко розглянути і прийняти законопроект про прокуратуру.

Президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо заявляє, що Венеціанська комісія дала оцінку українському законопроекту «Про прокуратуру» «без будь-яких змін».

Законопроект про прокуратуру необхідно прийняти в контексті підготовки підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС у листопаді.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

261