Причиною неможливості штатної роботи програмного забезпечення реєстрів Міністерства юстиції стало умисне включення розробниками програмного забезпечення до складу автоматизованої системи забезпечення роботи реєстрів так званих «серверів ліцензування» ще на стадії розробки програми.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Мін'юсту.

Крім того, розробники несанкціонованого (прихованого) навмисне встановили програмне забезпечення, яке направляло всі запити на вказані сервери і блокувало їх.


«Створення цих «серверів ліцензування» в серверних приміщеннях ДП «Інформаційний центр» не було передбачено технічним завданням на створення реєстрів. Це встановлено спільною комісією з числа представників ДП «Інформаційний центр», Служби безпеки України та Держспецзв'язку України», - йдеться в повідомленні.

У Мін'юсті зазначили, що це свідчить про те, що компанії-розробники програмного забезпечення за змовою зі службовими особами ДП «Інформаційний центр» розробили спеціальне програмне забезпечення, додатково інтегрувавши його в комп'ютерну програму, яка забезпечує роботу реєстрів.

Крім того, в серверній кімнаті з IP-адресами, на які перенаправлялися запити, були знайдені два невідомі працюючі сервери, які не містили інвентарних номерів державного підприємства, однак були підключені до системи.

«Виявлені сервери вилучені співробітниками СБУ. За результатами проведеної експертизи попередньо встановлено, що це обладнання явно не було передбачено технічним завданням, встановлено розробниками самовільно, не узгоджено з Держспецзв'язку, самі сервери були зашифровані з впровадженням алгоритмів, які не проходили сертифікацію в Україні», - повідомили у відомстві.

Зазначається, що 14 жовтня під час продовження вивчення роботи програми Державних реєстрів фахівцями державного підприємства виявлено прихований код у сервері додатків, який після одержання негативної команди від так званого «ліцензійного сервера» починав заповнювати пам'ять сервера, що призводило до уповільнення роботи програми аж до його повної зупинки. «Зазначений код був вчасно виявлений і заблокований», - запевнили в Міністерстві.

«Служба безпеки України за результатами проведеної перевірки підтвердила повноту і цілісність Єдиних і Державних реєстрів. Унаслідок зупинки функціонування державних реєстрів витоку інформації з персональними даними громадян України не відбулося», - підкреслили в прес-службі.

Як повідомляв ForUm, 1 жовтня доступ до єдиних і державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції України виявився неможливим через технічні проблеми.

Міністр юстиції України Олена Лукаш запевнила, що дані з реєстрів Мін'юсту перебувають у безпеці.

Генеральна прокуратура України оголосила в розшук двох посадових осіб, підозрюваних у причетності до блокування роботи держреєстрів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

219