Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявляє, що Росія наполягає на виконанні чинного газового контракту з Україною. Про це він сказав на прес-конференції за підсумками 10-го засідання Комітету з питань економічного співробітництва українсько-російської міждержавної комісії.

«Звичайно, ми обговорювали питання про газ, без цього питання не обходяться жодні переговори. Але, з іншого боку, є тема, яка може обговорюватися, і є конкретні правові реалії, які на даний момент існують», - сказав Медведєв, повідомляє «УНІАН».

Він підкреслив, що з Україною діють угоди, що регламентують постачання газу, які носять довгостроковий характер і повинні виконуватися.

«Питання про те, чи є справедливими ціни, які будуть умови майбутнього співробітництва, - це набір питань, який може ставитися. Але до того, як ми досягнемо угоди про майбутні параметри цього співробітництва, все, що встановлено в нинішніх документах, на наш погляд, повинно виконуватися», - підкреслив російський прем'єр і додав, що без цього не можуть будуватися міждержавні відносини.

За його словами, в міжнародному праві прийнято виконувати взяті на себе зобов'язання. «Будь-які коментарі, що ми іноді чуємо, - «якщо так, ми виконувати не будемо» - мені здаються емоційними оцінками, а нам потрібно виходити з букви і духу існуючих міжнародних договорів», - підкреслив Медведєв.

Як повідомляв ForUm, прем'єр-міністр України Микола Азаров раніше заявив, що Україна в перспективі може повністю відмовитися від імпорту російського газу , якщо чинний газовий контракт не буде переглянутий. За словами Азарова, Україна готова доводити абсурдність контракту в суді, якщо судова ініціатива буде виходити від російської сторони.

Спроби переглянути газові контракти Росії та України спричинять очевидні юридичні наслідки; в разі одностороннього перегляду контракту можливі санкції проти України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

245