Європейським політикам має бути цікаво, що в столиці держави, яка прагне до політичної асоціації з ЄС, неонацистські сили проводять масову акцію. І при цьому абсолютно очевидно, що подібного роду заходи можливі лише за мовчазної підтримки влади. Так народний депутат України від КПУ Олександр Голуб прокоментував проведення ВО «Свободою» маршу УПА, повідомляє прес-служба Компартії.


Нагадаємо, 14 жовтня в Києві був проведений так званий «Марш боротьби», присвячений 71-й річниці створення УПА. На цей захід націоналісти звозили людей з усієї України. Серед вимог учасників маршу було повернення звань Героїв України Бандері та Шухевичу, визнання боротьби ОУН-УПА на державному рівні як «національно-визвольної боротьби українського народу» та проголошення дня створення УПА державним святом.
 

«У цей теплий осінній день, 14 жовтня, і жителі столиці, й іноземці з переляком дивилися на ходу центром Києва, учасники якої вигукували погрози на адресу комуністів, скандували відверто людиноненависницькі гасла, палили прапори. Загалом у центрі Києва відбувся шабаш людей, які страждають синдромом національної винятковості», - зазначив Голуб.

Однак примітний той факт, продовжив парламентарій, що націоналістів уперше пустили «в серце столиці» - на вулицю Хрещатик. А це, на переконання Голуба, підтверджує давню тезу, озвучену Компартією, - влада ставить на «коричневе».

«Нічого не змінюється. «Свобода» для влади так і залишається зручним спаринг-партнером, боротьбою з яким влада може розпорошувати увагу громадян, відволікаючи від нагальних гострих соціальних та економічних проблем. Це по-перше. А, по-друге, згідно з останніми опитуваннями, той же Тягнибок - єдиний можливий кандидат у президенти, якого може перемогти Віктор Янукович у другому турі виборів-2015. Ще одна причина для влади підтримувати «Свободу», - додав депутат-комуніст.

Але цікаво, за словами народного депутата, і те, що європейська сторона теж мовчить, ніби не помічаючи розгулу націоналізму на вулицях Києва.

«Європа лише зрідка дозволяє собі легкі критичні зауваження щодо загрози зростання популярності націоналізму в Україні. Незважаючи на те, що в самій Європі до будь-яких проявів нацизму чи фашизму ставляться дуже негативно і припиняють на корені. На український неонацизм неприязнь європейців не поширюється. І причина тут проста - розділяючи народ на два протиборчі табори, Європі простіше впливати на керівництво країни, поступово затягуючи Україну в мережі євроінтеграції», - підсумував Голуб.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

230