Українці довіряють гривні не тільки через високі ставки по депозитах. Для населення важлива її купівельна спроможність і відсутність істотних коливань. Таку думку в ефірі програми «Експертна рада» на телеканалі «Рада» висловив керівник групи радників голови Національного банку України Валерій Литвицький.

За його словами, рівень доларизації грошової маси зменшився з початку року на 10%, тоді як торік за цей же період зріс на 3,7%. Крім того, рівень доларизації по депозитах зменшився на 10%, при цьому в минулому році він зріс на 2,9%.

«Люди довіряють гривні не тільки тому, що високі процентні ставки. Це приваблює, але навіщо позбавлятися від гривні, якщо вона стабільна, якщо інфляція низька?» - звертає увагу фінансист.

Литвицький констатує, що останнє рішення НБУ, пов'язане з конвертацією валютних переказів у гривневі, ніякої загрози і дискомфорту для населення не несе.

«Цей та інші кроки, які ми робимо, зокрема перехід до безготівкових розрахунків - все це посилює перспективи гривні і сприяє дедоларизації», - додав експерт.

Коментуючи перспективи курсу гривні, він спрогнозував стабільність національної валюти.

«Некомфортних коливань не буде. Вони є, були і будуть, тому що курс не фіксований, однак нехай валютні спекулянти не будують ілюзій, щоб у них не було розчарувань. У Центрального банку є резерви, інструментарій економічних заходів, щоб надовго, якщо не назавжди відбити апетит до валютних спекуляцій. Гривня в надійних руках, тому за її долю можна бути спокійними», - підсумував керівник групи радників глави НБУ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

264