Рівень золотовалютних резервів - відносна річ, яка корелюється життям і ситуацією. Зараз немає таких країн, в яких ситуація набагато краща, або вони живуть набагато динамічніше, ніж Україна. Таку думку в ефірі програми «Експертна рада» на телеканалі «Рада» висловив голова Наглядової ради Platinum Bank Юрій Блащук.

«Якщо говорити про дефолт, то я вважаю, що його немає, і не буде. Тут присутня політична складова. Якщо говорити про валютні резерви, то вони, можливо, не відповідають вимогам міжнародних організацій, якихось міжнародних стандартів, - зауважив банкір. - Але це досить відносні речі, вони корелюються життям і корелюються ситуацією. Зараз немає таких країн, в яких ситуація набагато краща, або вони живуть набагато динамічніше, ніж Україна».

При цьому фінансист підкреслив, що на його пам'яті близько 10-12 разів пророкували Україні дефолт.

Блащук також назвав нормальним явищем у сучасних умовах жити для країни в борг. Головне, за його словами, який рівень заборгованості до ВВП країна може допустити.

«У нас сьогодні він невисокий порівняно з іншими країнами, в тому числі з нашими сусідами. Це абсолютно адекватний рівень заборгованості, який дозволяє обслуговувати борг за рахунок поточних надходжень, тут якиїсь страшної ситуації я не бачу на сьогоднішній день», - сказав він.

Коментуючи можливі наслідки для гривні від асоційованого членства в ЄС, Блащук вважає їх оптимістичними.

«Якщо ми говоримо про асоціативну угоду з Європейським Союзом, то, безумовно, це повинно сприяти довгостроковій перспективі зміцнення національної валюти, оскільки це дасть поштовх розвитку нашого експорту на ці ринки», - підсумував він.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

145