Дата розгляду апеляції громадянина України Руслана Якушева, члена екіпажу судна «Грінпіс» Arctic Sunrise, поки не визначена. Про це повідомив на брифінгу директор Департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс.

За його словами, зараз апеляція ще перебуває в Ленінському районному суді Мурманська і не передана в обласний суд, який повинен розглядати цю апеляцію, повідомляє «УНІАН».

«Дати поки немає, ми очікуємо рішення районного суду про передачу матеріалів в обласний суд і визначення обласним судом дати розгляду апеляції нашого громадянина», - сказав Перебийніс.

За його словами, зараз українських дипломатів немає в Мурманську, але в день, коли буде розглядатися апеляція, генеральний консул повинен знаходитися в Мурманську.

Нагадаємо, 20 вересня судно Arctic Sunrise з багатонаціональною командою з 30 осіб було затримано російськими прикордонниками в Печорському морі. Екологи намагалися протестувати проти видобутку нафти на платформі «Прирозломна».

Судно було відконвойовано в Мурманськ. Мурманський суд обрав тоді арешт на два місяці як запобіжний захід для 22 з 30 членів команди Arctic Sunrise. Решті було продовжено термін затримання.

29 вересня Ленінський районний суд Мурманська заарештував на два місяці всіх 30 екологів. Серед них - українець Руслан Якушев, який працював коком на судні.

30 вересня МЗС України передало ноту російському дипломату у зв'язку з арештом Якушева.

Захист громадянина України Руслана Якушева, який перебував на затриманому в Росії судні «Арктик Санрайз», подав апеляцію на рішення Мурманського суду про його арешт.

Адвокати активістів «Грінпіс» попросили взяти підзахисних під домашній арешт.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

146