У Міністерстві соціальної політики відбулося підписання угоди щодо гранту в розмірі 7 млн євро між Кабінетом міністрів, німецьким банком KfW та Українським фондом соціальних інвестицій (УФСІ).

Як повідомляє кореспондент Forum'у, під час заходу міністр соцполітики Наталія Королевська зазначила, що грант спрямований на подальше виконання спільного із KfW проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» щодо реконструкції соціальних об'єктів у сільській місцевості України. Нова фаза проекту буде реалізовуватися у Львівській, Вінницькій і Кіровоградській областях, заплановані заходи щодо реконструкції шкіл і дитячих садків, установ базового медичного обслуговування, систем водопостачання та водовідведення.

За словами чиновника, впровадженням інвестицій займеться УФСІ. Проект передбачає співфінансування: 10% забезпечать облдержадміністрації, ще 10% - місцеві громади, решта виділить KfW. «Підписання сьогоднішньої угоди дозволить продовжити співпрацю щодо відродження і розвитку соціальної інфраструктури на селі. Для нас це передусім означає впровадження нових стандартів та європейської якості послуг у соціальній сфері. Наша мета - зробити так, щоб кожен українець, який потребує допомоги, отримував якісні соціальні послуги», - сказала Королевська.

Директор бюро KfW в Києві Гуннар Вельцхольц додав, що з 2005 р. німецьким урядом у рамках даного проекту вже надано 17,1 млн євро грантових коштів. «Попередні фази проекту реалізовані в Донецькій, Луганській областях, у Криму, містах Львові та Києві. Тим самим, якщо раніше це був схід і південь країни, то тепер акценти зміщуються в центральні і західні області. Вартість кожного проекту - близько 1 млн грн», - зазначив фахівець.

А виконавчий директор УФСІ Віктор Мірошниченко акцентував, що проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» вже приніс конкретну користь більш ніж 400 тис. українців. «Завдяки підтримці уряду Німеччини Фонд вже 6 років допомагає територіальним громадам вирішувати місцеві соціальні проблеми, підтримувати важливі об'єкти», - зазначив він.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1643