Європейська комісія розглядає можливості зберігання газу в українських підземних газових сховищах в обсягах від 35 до 60 млрд куб. м, заявив європейський комісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер.

«Україна стає не тільки транзитною країною для транспортування газу з Росії через Україну нам, але вона має і потенціал для зберігання газу. Україна - країна з найбільшими можливостями для зберігання газу. Ми розглядаємо (можливості зберігання. - Ред.) 35 млрд куб. м газу, можливо, до 60», - повідомив єврокомісар на прес-конференції в понеділок.

За словами Оттінгера, цей потенціал зберігання газу буде забезпечувати більшу безпеку поставок і очікування більш вигідних умов. «Це - дуже важливий розвиток», - зазначив він, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Крім того, єврокомісар нагадав і про зворотні поставки газу в Україну з ЄС. «Газ з Німеччини поставляється в Україну, або газ з Угорщини, Румунії, Словаччини. Це - важливість України як країни-партнера, і це взаємовигідна ситуація», - додав Оттінгер.

Як повідомлялося, німецька RWE з вересня 2013 року почне закачування газу в українські ПСГ.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що ЄС зацікавлений у тому, щоб Україна стала європейським газоенергетичним хабом. За його словами, розвиток мереж українських сховищ газу, модернізація ГТС може зіграти ключову роль у стратегічній стабільності європейського ринку.

Азаров зазначив, що йому сподобалася заява єврокомісара з розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле про те, що Україна може стати енергетичним хабом Європи.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

191
Туфли осень-зима Everest