Переговорний процес щодо укладення Угоди про вільну торгівлю між урядами України і Республіки Туреччина триває: 8-9 жовтня відбулася зустріч експертів, на якій обговорювалися питання лібералізації торгівлі сільськогосподарськими та промисловими товарами.

«Головне, ми розуміємо всю важливість питань, якими обговорюємо. На сьогоднішній день основну увагу сконцентровано саме на доступ і до ринку. Якщо ми говоримо про промислові товари, то для нас важливо відкрити ринок металургійної продукції, а що стосується сільського господарства, то ми чекаємо від Туреччини цікавих пропозицій. Тому ця розмова буде продовжена. Я думаю, що певних результатів ми досягнемо вже в наступному раунді переговорі в», - сказав урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький.

Угода дуже важлива як для України, так і Туреччини: після підписання цього документа, можна буде повністю втілити в життя нереалізований потенціал торговельного партнерства наших двох країн. Українська сторона неодноразово наголошувала: Угода має бути взаємовигідною і враховувати пріоритети обох сторін. Для України така співпраця може бути дуже цікавою, адже, за прогнозами PricewaterhouseCoopers, до 2020 року Туреччина може ввійти у 10-ку найбільших економік світу. Враховуючи, що підписання Угоди про зону вільної торгівлі з країнами СНД, а також у перспективі аналогічний документ з ЄС, для України створити зону вільної торгівлі з Турецькою Республікою значить створити для себе комфортні умови для розвитку цього сегменту економіки.

Разом із тим перспектива підписання Україною Угоди з ЄС, на думку П'ятницького, посилює вимоги і до українсько-турецького документа про вільну торгівлю.

Нагадаємо, питання про вільну торгівлю між Україною і Туреччиною обговорюється з 2006 року, офіційно переговори ведуться з 2011 року. Проведено п'ять раундів переговорів щодо укладення Угоди про вільну торгівлю. Останній відбувся 5-6 вересня 2013 року.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

128