Збільшення безготівкових розрахунків в Україні сприятиме зростанню економіки країни, а також підвищення показника ефективності розвитку держави.

Про це, як повідомляє кореспондент Forum'у, заявив голова Правління АБ «Укргазбанк» Сергій Мамедов.

«Збільшення безготівкових розрахунків призведе до зростання економіки, збільшення гуманітарної бази і в цілому до підвищення показників ефективності розвитку держави», - сказав він.

За його словами, безготівкові розрахунки в Україні набагато нижче, ніж у країнах Східної Європи.

«У нас готівки порядку 227 млрд грн. Така сума не може перебувати в обороті», - переконаний банкір.

При цьому Мамедов зазначив, що рівень готівкових розрахунків повинен займати не більше 25%.

У той же час голова правління банку висловив надію, що вже через два-три роки цей рівень в Україні буде таким же, як і в країнах Європи.

Нагадаємо, постанова Нацбанку «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» складається з двох пунктів, один з яких стосується бізнесу, інший - потенційних покупців квартир і дорогих авто.

Так, для бізнесу НБУ обмежив можливість розрахунків між собою готівкою не більше 10 тис. гривень протягом одного дня. Це обмеження стосується і підприємців, тому ті, хто отримує зарплату, і відносяться до «спрощенців», тепер у разі перевищення десятитисячного порогу отримають її частинами.

Крім того, громадяни не зможуть розраховуватися готівкою за товари чи іншу покупку вартістю понад 150 тис. гривень протягом одного дня.

Заступник голови НБУ Віра Ричаківська заявила, що механізм обмеження безготівкових розрахунків працює і не має негативного впливу на ринок.
ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

151