Японія найближчим часом не буде відмовлятися від використання атомної енергетики. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході міжнародного семінару в НТУУ «КПІ» заявив Надзвичайний і Повноважний посол Японії в Україні Саката Тої чі.

«На сьогоднішній день атомна енергія є важливим джерелом енергії в усьому світі. Кожна країна може вирішувати - відмовитися або продовжити використання атомної енергії. У моєму розумінні, прем'єр-міністр Японії прийняв рішення продовжити використання атомної енергії», - сказав посол.

Тоїчі підкреслив, що український досвід ліквідації наслідків аварії на АЕС дуже допомагає Японії.

«Оскільки вже пройшло 27 років з моменту Чорнобильської катастрофи, є величезний досвід у ліквідації наслідків, у тому, як працювати і допомагати людям, у лікуванні цих наслідків. Враховуючи те, що наша аварія ( на АЕС «Фукусіма-1» в 2011, - ред.) сталася не дуже давно, ми б дуже хотіли почути ваш досвід», - зазначив він.

За словами посла, сьогодні складно чітко сказати, скільки часу займе повна ліквідація наслідків аварії.

«Уряд Японії і оператор станції компанія ТЕРСО вживають усіх заходів для того, щоб 150 тисяч осіб, евакуйованих із небезпечних територій, могли повернутися додому», - запевнив посол.

Нагадаємо, в середині вересня в Японії почалися роботи щодо зупинки останнього діючого атомного реактора для технічного обслуговування. На той момент компанії-оператори подали заявки на перезапуск 12 реакторів по всій країні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

176