Національний банк України не бачить фундаментальних причин, які б могли порушити стабільність гривні щодо валют інших країн. Про це, відповідаючи на запитання газети «Комсомольская правда в Украине », розповів керівник Групи радників глави НБУ Валерій Литвицький.

За його словами, у вересні та у попередні місяці обмінний курс перебував у межах тих значень, які комфортні та звичні для населення і бізнесу. З початку року курс гривні до долара США змінився на 3 копійки - з 8,08 до 8,11, а що до рубля гривня зміцнилася на 5,38%.

«Звичайно, коливання є, були і будуть, це не новина. Курс у нас нефіксований, але гнучкість цього курсу не безмежна, вона керована, - зазначив Литвицький. - У цьому році Національному банку майже не доводилося втручатися у значних обсягах своїми резервними ресурсами у роботу валютного ринку. Сальдо інтервенцій на валютному ринку в 2013 році у 4 рази менше, ніж у відповідному періоді минулого року».

Голова групи радників вважає, що причина такої ситуації - підвищення довіри громадян до гривні та до політики Національного банку. Це привело до того, що зростаючі доходи (реальна заробітна плата за вісім місяців цього року зросла на 9,3%) направляли у значній мірі на заощадження. Докази тому - значне зростання депозитів фізичних осіб у гривні порівняно з минулим роком зростання на 30,6% в цьому році проти 12,7% за аналогічний період минулого року.

«Ми дуже цінуємо цю довіру, це дуже важливо. І для збереження довіри громадян до нашої політики ми можемо використовувати цілий арсенал методів. Домінують економічні заходи, пов'язані з нашою роботою з використання валютних резервів, проведення відповідної політики управління ліквідністю, забезпечення привабливості гривневих депозитів. Приклад тому - останні кроки, спрямовані на поглиблення дедоларизації економіки, рішення щодо конвертації валютних переказів усередині країни», - сказав Литвицький.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

117