В Україні лише 20% територіальних громад мають статути. Про це у ході засідання координаційної ради повідомив експерт українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба, передає кореспондент ForU m'у.

Більшість громадян України позбавлені можливості вплинути на рішення органів місцевого самоврядування. «На жаль, сьогодні лише близько 20% територіальних громад мають статути. Це означає, що більшість українців позбавлені права брати участь у юридичних процедурах і впливати на рішення органів місцевого самоврядування», - акцентував він.

За даними Лациби, досі немає статутів у Житомира та Севастополя. Крім того, більшість положень статутів містять обмеження в реалізації права на місцеву ініціативу. Наприклад, кількість членів ініціативної групи у Рівному має становити 1000 осіб, у Херсоні та Чернівцях - 500 осіб.

Також встановлені високі вимоги кількості необхідних підписів для внесення ініціативи на розгляд місцевої ради у Кіровограді 19,9 тис. підписів, в Івано-Франківську - 18,2 тис, у Чернігові - 23,1 тис.

«Для ініціювання слухання, наприклад, в Ужгороді необхідно скликати 31,8 тис. підписів тощо», - акцентував він.

На його думку, органи місцевого самоврядування у своїй діяльності повинні керуватися міжнародними стандартами, сформульованими європейськими законодавчими актами.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

118