Ділові очікування підприємств значно покращилися у ІІІ кварталі 2013 року. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Згідно з повідомленням, у серпні 2013 р. НБУ провів чергове щоквартальне опитування керівників підприємств України щодо оцінки їх поточної та майбутньої ділової активності. В опитуванні взяли участь 1267 підприємств з усіх регіонів країни, що представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, кількістю працівників.

«Згідно з результатами опитування, респонденти значно покращили оцінки поточного фінансово-економічного стану своїх підприємств і третій квартал поспіль оцінюють його позитивно: баланс між оцінками стану «хороший» і «поганий» становить 4,7% порівняно з 1,9% у II кварталі 2013 року», - наголошується в повідомленні.

Респонденти позитивно оцінюють перспективи розвитку своїх підприємств у наступні три і 12 місяців. «Незначне зниження оцінок респондентів щодо збільшення обсягів реалізації продукції, інвестицій, а також фінансово-економічного стану своїх підприємств у наступні 12 місяців зумовили значення Індексу ділових очікувань (ІДО) на рівні 113,8% у порівнянні з 114,4% у попередньому кварталі», - повідомляють у НБУ.

За даними опитування, респонденти третій квартал поспіль знижують оцінки за зростання цін у наступні 12 місяців як на покупні товари і послуги, так і на продукцію власного виробництва. Оцінки зростання виробничих витрат також зменшилися. При цьому респонденти вважають, що найвпливовішими чинниками змін вихідних цін підприємств є зростання цін на енергоносії, сировину і матеріали.

Крім того, за очікуваннями респондентів, у наступні три місяці потреба в позикових коштах зростатиме. Разом з цим збільшилася частка респондентів, які вже користуються банківськими кредитами, і тих, хто планує брати банківські кредити в подальшому. При цьому залишається найбільшою частка підприємств, що планують брати банківські кредити в гривнях.

«Оцінки впливу більшості факторів, які змушують підприємства відкладати використання кредитних послуг банків, знизилися. Респонденти також значно знизили оцінки щодо посилення умов доступу до банківських кредитів для своїх підприємств протягом останніх трьох місяців і щодо негативного впливу на зростання виробництва обмежених можливостей отримання кредиту», - повідомляють у банку.

У НБУ підкреслюють при цьому, що такі результати опитування «є відображенням лише думки респондентів - керівників підприємств України і не є оцінками Національного банку України».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

157