В українській економіці спостерігаються ознаки відновлення ділової активності, заявив Валерій Литвицький, керівник групи радників голови Національного банку України.

Представник НБУ вважає, що існує вірогідність, що за підсумками 2013 року Україні вдасться уникнути спаду, а підписання Угоди про асоціацію з ЄС надасть стимулюючий вплив на економіку.
«Нульова інфляція на осінньому старті й успішна рестабілізація обмінного курсу гривні після вересневих спроб його розхитування покращують перспективу продовження оздоровчих процесів в економіці. Паростки їх вже формуються. У цьому контексті відчутною є ймовірність закінчити поточний рік, як і минулий, без рецесії», - вважає Литвицький.

Керівник групи радників глави НБУ також зазначив, що більшість експертів, у тому числі і міжнародних фінансових організацій, сходяться в тому, що у другому півріччі економіка України знайде хоч і легку, але позитивну динаміку. «Упевнений, що можливий і легкий плюс зростання», - сказав він.

Литвицький зазначив, що це може бути забезпечено не тільки за рахунок більш низької бази порівняння минулого року, але й додаткових заходів уряду та НБУ щодо активізації економіки.

Також представник НБУ зазначив, що Україні потрібно максимально повно скористатися перевагами нової економічної ситуації, яка складеться після підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом і реновації механізмів українсько-російського економічного співробітництва.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

125