Слідчі можуть скорегувати звинувачення фігурантам справи про НП на «Прирозломній» з урахуванням того, що на судні активістів знайшли наркотики. Про це заявив офіційний представник СК РФ Володимир Маркін.

«З урахуванням даних, які були отримані під час розслідування кримінальної справи, вже пред'явлене всім звинувачення передбачається скоригувати. Деяким фігурантам буде пред'явлено звинувачення в скоєнні інших тяжких злочинів», - сказав Маркін, повідомляє РИА «Новости».

Він також зазначив, що «частина вилученої (на судні Arctic Sunrise) апаратури має подвійне призначення і могла використовуватися не тільки в екологічних цілях». Це буде перевірено в рамках судових експертиз, які слідство планує призначити найближчим часом.

«Під час огляду судна були вилучені наркотичні речовини (ймовірно макова соломка і морфін). Походження цих речовин та їх призначення також встановлюється», - зазначив Маркін.

Нагадаємо, 20 вересня судно Arctic Sunrise з багатонаціональною командою з 30 чоловік було затримано російськими прикордонниками у Печорському морі. Екологи намагалися протестувати проти видобутку нафти на платформі «Прирозломна».

Судно було відправлено в Мурманськ. Мурманський суд обрав тоді арешт на два місяці як запобіжний захід для 22 з 30 членів команди Arctic Sunrise. Решті було продовжено термін затримання.

29 вересня Ленінський районний суд Мурманська заарештував на два місяці всі 30 екологів. Серед них - українець Руслан Якушев, який працював коком на судні.

Захист Якушева подав апеляцію на рішення Мурманського суду про його арешт.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

492