Нобелівська премія з хімії за 2013 р. присуджена вченим Мартіну Карплюсу, Майклу Левітту і Арі Уоршелу за розвиток моделей складних хімічних систем. Про це у середу в Стокгольмі оголосила Королівська шведська академія наук, яка відповідає за присудження нагороди.

Лауреати премії заклали основи для потужних комп'ютерних програм, які використовуються для розуміння і передбачення хімічних процесів.

Роботи Карплюса, Левітта і Уоршела, які використовували підходи квантової хімії, важливі для розуміння структури і функції молекул у живих клітинах, а також для створення нових ліків.

«Якщо коротко, ми розробили спосіб змусити комп'ютер взяти структуру білка і потім розібратися, як саме він виконує свою функцію. Якщо у вас є фермент, який перетравлює їжу... ви хочете зрозуміти, як це відбувається, і використовувати це знання для розробки нових ліків - ну або в моєму випадку, для задоволення власної цікавості», - сказав Арі Уоршел, повідомляє РІА «Новости».

Представлених у середу лауреатів нагородять у Стокгольмі 10 грудня в день смерті засновника Нобелівських премій Альфреда Нобеля (1833-1896).

Тиждень презентації Нобелівських лауреатів за 2013 р. продовжиться у четвер, коли стане відомо ім'я володаря нагороди з літератури.

Сума кожної з Нобелівських премій у 2013 році склала 8 мільйонів шведських крон (1,2 мільйона доларів США).


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

337