В Україні не будуть підвищувати тарифи на тепло, незважаючи на те, що населення оплачує лише 70% їхньої собівартості. Про це на брифінгу в Кабінеті Міністрів повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник, передає кореспондент ForUm’у.

«Населення оплачує 70% собівартості (тарифів. - Ред.), яка витрачається для виготовлення однієї гігакалорії тепла. Для порівняння: ціна, затверджена державою, - 227 грн за 1 Гкал, а середня собівартість - 325 грн. Але в Україні має бути не підвищення тарифів, а зниження собівартості за рахунок впровадження енергоефективних технологій», - сказав Темник.

За словами міністра, це головне питання, яке зараз відпрацьовується у Мінрегіоні.

«Ми приймаємо рішення щодо можливості залучення інвестицій. Особливо ми сподіваємося на напрацювання щодо отримання великих коштів від світових фінансових організацій. Ми відпрацювали можливість залучення близько 16 млрд грн у модернізацію підприємств. Це дасть можливість скоротити собівартість на 30%, а то і більше. Якщо відпрацюємо питання зниження собівартості - питання з підвищенням тарифів буде закрите, тому що ми вирівняємо показники», - пообіцяв він.

Темник нагадав, що аналогічну позицію уряд має і в питанні тарифів на газ. «Українці за нинішньої економічної ситуації не можуть дозволити собі платити більше за газ і тепло», - заявив він.

Як раніше повідомляв ForUm, Кабінет Міністрів має намір залучити до модернізації систем теплопостачання кошти міжнародних інвесторів, що допоможе стримати зростання тарифів на тепло для населення.

Мінрегіон запевнив, що всі тарифи на житлово-комунальні послуги будуть економічно обґрунтовані. Ніякого підвищення оплати послуг ЖКГ не відбудеться без ретельного аналізу і аргументованих висновків.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький запевнив, що в Україні в опалювальний сезон 2013/2014 тарифи на тепло підвищуватися не будуть.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

403